OPIs julkollektion 2013
Ni har säkert redan sett swatchar på OPIs julkollektion, men jag har precis nyss hamnat på en lista så jag får kollektionsinfo om deras släpp, så jag fick det här lite efter alla andra. Men alltid är det väl någon som inte har sett dem!
Vad tycker ni om kollektionen? Alla de där röda lacken känns väl inte så jättespännande för min del, men glittren verkar fina. Särskilt nyfiken är jag på I Snow You Love Me, även om det nog kan vara lite jobbigt att applicera.
Publicerat på augusti 28, 2013, i OPI, PR-relaterat. Bokmärk permalänken. 8 kommentarer.
Har faktiskt inte sett dessa tidigare, så jag tyckte det var kul att du visade! Några av dem kan jag absolut tänka mig… Särskilt I snow you like me!
GillaGilla
Vad kul att det i alla fall var nytt för någon! Och visst ser I Snow You Love Me spännande ut!
GillaGilla
I Snow You Like Me och Wonderous Star ser lockande ut för min del, dock tycker jag att många lack som är väldigt missvisande färgmässigt osv på pressbilderna mot när folk fotar flaskor och målade naglar hemma
GillaGilla
Ja, de ser fina ut! Tyvärr tycker jag att pressbilderna ofta är ganska missvisande vad gäller färger. Konstigt att de inte får till det bättre, faktiskt.
GillaGilla
Ja, ibland kan det tom. vara svårt att avgöra om det är ett glitter eller shimmer lack… Tror att det kan bero på att många av bilderna skapas i datorn med en färdig mall där själva lacket ”animeras” istället för att fotas.
GillaGilla
Ja, jag tycker det ser jättekonstigt ut när de verkar photoshoppa en viss färg på flaskorna istället för att helt enkelt fota dem. Man undrar ju varför? Det måste ju vara billigare att bara sätta upp ett vettigt ljustält och fota dem.
GillaGilla
Ja absolut, kanske skulle dra iväg ett mejl och fråga någon gång.
GillaGilla
Om du gör det får du höra av dig och berätta vad de svarade! 🙂
GillaGilla