A-England Beauty Never Fails

Det här lacket har jag inte läst mycket om (inte för att jag har varit så flitig i mitt bloggläsande på sistone, men ändå), vilket är lite konstigt, för det är seriöst läckert! Det är mörkt olivgrönt och fullpackat med guldskimmer. Otroligt fint, jag är lite kär i det här! Som så många andra A-Englandlack var det rätt tjockt, men jag tycker det var hyggligt hanterbart ändå. Det täckte på två lager. Jag dekorerade med lite guldnitar som jag har hittat någonstans på eBay någon gång.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strangely enough, I have not read much about this polish. Since it is seriously gorgeous, that is kinda strange. It is a deep, dark olive green with loads of gold shimmer. I am a little in love with this one.
As many other A-England polishes, it is quite thick, but I thought it was managable. It was opaque in two coats. I decorated it with some gold studs I bought on eBay a while ago.

Publicerat på januari 31, 2013, i A-England, Diverse nageldekor, Naglar i grönt. Bokmärk permalänken. 3 kommentarer.

  1. Ping: Nail Art Sunday: Gradient med A-England Holy Grail och Beauty Never Fails « Nageldraken

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

%d bloggare gillar detta: